Leírás
10% Urea tartalmával a kemény, elszarusodott bőrt megpuhítja. Rendszeres használata meggátolja a bőrkeményedések kialakulását, repedések képződését a tartós nyomásnak, dörzsölésnek kitett testfelszínen.
Idős és száraz bőrű egyéneknek ajánlott a rendszeres használata, különösen a ruhával nem védett testfelszínek kiszáradásának megelőzésére. A bőr külső megvastagodott szaru rétegének keratin tartalmát tartós használat során oldja, ezzel segítve a bőr rugalmasságának visszaállítását, fenntartását.
Egyéni érzékenység (bőrpír) nem zárható ki. Ilyenkor a kezelést ritkítani kell, súlyos esetben meg kell szakítani a kezelést. Enyhébb tünetek esetén ajánlatos a DERMOLIN bőrpuhító krémmel kezdeni a kezelést.